Україна – єдина країна.
Мета. Створити святковий мікроклімат в класі для знайомства дітей, формувати поняття учнів про Батьківщину як спільний дім українського народу, розширювати знання про рідний край. Розвивати почуття людяності, патріотизму. Виховувати любов до людей, до України.
Обладнання. Карта України, Державний Герб, Прапор, Гімн України, презентація «Краєвиди мого краю», фігурки українця та україночки, сердечка.
Обладнання. Карта України, Державний Герб, Прапор, Гімн України, презентація «Краєвиди мого краю», фігурки українця та україночки, сердечка.
Хід уроку
1. Привітання.
Вчитель: - Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо урочистий і радісний. В цей день вулиці кожного міста, знову розквітають від дитячого щебету та чарівної хуртовини осінніх квітів.
Цей день – 1 вересня. І сьогодні він ясним промінчиком постукав у вікна всіх школярів, запрошуючи їх до навчання. Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Ще раз від щирого серця вітаю вас, діти, і ваших батьків, гостей зі святом Дня знань.
Розпочинається новий навчальний рік. Який принесе вам нові відкриття, нові мрії, ідеї.
Дзвіночок кликатиме вас на уроки. Вітаю вас на першому уроці. Сподіваюся , вам зручно на новому місці і в новому класі. Як же себе почувають найголовніші на нашому святі першокласники? Це ми дізнаємось послухавши їхні віршики.
1. На листку в календарі,
Мов святкове гасло
Перше вересня – вгорі
виписано ясно.
2. Небо чисте, голубе
Гарно так навколо!
Осінь, як я ждав тебе
Щоб піти до школи.
3. Б’ється радість через край
Свято як ніколи.
Наш садочок, прощавай!
Здрастуй, рідна школо!
4. Сьогодні першокласник я.
Мій день – неначе дивень.
Тому від серця щирого
Усім гукну: «Добридень».
5. Вересень, стежка до школи,
Дзвонить веселий дзвінок.
І через луг, через поле
Сонце спішить на урок.
6. Сміх навкруги розсипає
Дружна учнівська сім’я.
Нас біля школи стрічає
Вчителька перша моя.
7. Засипає осінь слід
Кленовим листом
До школи нас запрошує
Дзвінок урочисто.
8. Вранці поспішають мамочки в садок
Може мені з ними збігать ще разок?
Стежкою до школи з мамою іду
Друзів з дитсадка я не підведу
Вчитись буду гарно, краще за усіх!
Ви не посміхайтесь, це не жарти й сміх.
9. Я хвилююсь як ніколи
Я хвилююся весь час.
Адже я прийшла до школи
Перший раз у перший клас.
10. Приймає часто школа малечу в перший клас,
Та цей день особливий – стрічає школа нас.
Та цей день особливий – стрічає школа нас.
11. Ціле літо я ганяла, їла кашу підростала,
Щоб портфель не був великим, не спадали черевики.
Щоб портфель не був великим, не спадали черевики.
12. В школу з квітами іду, всі мене вітають,
У клас двері не знайду – квіти заважають.
У клас двері не знайду – квіти заважають.
13.З дитсадочком й іграшками час прийшов прощатись
Бо до школи ми прийшли, треба нам навчатись.
Бо до школи ми прийшли, треба нам навчатись.
14.Будуть вже книжки у нас дуже-дуже товстими
Прочитаємо – й відразу станемо дорослими.
Прочитаємо – й відразу станемо дорослими.
15.Радіє вся моя рідня, бо я – школярка, і без жарту,
Добридень, школо! Цього дня сідаю вперше я за парту.
Добридень, школо! Цього дня сідаю вперше я за парту.
2. Знайомство.
Вчитель: - Сьогодні ми з вами вперше зібралися в такому складі. І будемо зустрічатися кожний день. Можемо сказати, що сьогодні народився наший клас? Отже, в нас день народження 1-А класу.
Вчитель: - День народження в нашому класі!
Іменинник – цілий клас!
Дорогі гості, привітайте нас.
Вчитель: - Оскільки ми вже одна сім’я, ми повинні з вами познайомитись. Поверніться до свого сусіда, посміхніться і познайомтесь. А тепер утворимо групки і познайомимось в групках. Хто може назвати на ім’я всіх діток в групці.
Фізкультхвилинка.
«Ось так»
- як живеш? (Палець вгору);
- як ідеш;
- як біжиш;
- вночі спиш;
- як береш;
- як даєш;
- як пустуєш;
- як погрожуєш;
- як радієш?
- як співаєш?
3. Посвята в школярі.
Вчитель: - Досі вас називали маленькими, а тепер школярами. (Посвята в школярі).
Підніміть руки,хто отримав мої листи? А хто зумів їх прочитати сам?
Ви до школи прийшли, щоб навчитися читати і писати, рахувати і малювати. Тут ви здобудете багато знань і нових друзів.
Вчитель: - Діти, а ви готові стати школярами? А зараз побачимо чи вмієте ви складати
портфель.
- Букви всі від А до Я живуть на сторінках … Букваря.
- Букви всі від А до Я живуть на сторінках … Букваря.
- Для письма, сказати, прошу, що потрібно взяти… Зошит
- Малювать в альбомі всім допоможуть…Олівці
- Ручки й олівці, щоб знали, ми складемо …У пеналі
- В сумці зошит і буквар. Хто до школи йде… Школяр
Якщо ви назвали себе школярем, то побачимо як ви готуватиметесь до школи.
Гра «Я – не я»
- Рано-вранці хто піднявся?
- Рано-вранці хто піднявся?
- А хто сонечку посміхався?
- Не хотів хто одягатись?
- А зарядку хто робив?
- Свої ручки хто не мив?
- Добре зранку готувався. Хто?
- А ще досі не вмивався. Хто?
- Хто здоровим хоче стати?
- А знання хто хоче мати?
Загадки
- Одну ногу маю, та журби не знаю
По папері ходжу, все писати можу.
Та сама ніколи не буду ходити,
Мусять мене діти по зошиту водити.
Та не ті бешкетники, що скачуть у колі,
А оті розумнички, що вчаться у школі. (Ручка)
2. Я негарно писала, а вона все те злизала
Олівців моїх сусідка, ця вертлява – буквоїдка. (Гумка)
3. В мене є чудовий дім!
Все, що треба є у нім.
І живуть в будинку тому
Книги, ручки та альбоми. (Портфель)
Гра «Від кого телеграма»
- Дуже хотілося потрапити до вас на урок, але соромлюся своєї зовнішності. (Гидке каченя).
- Терміново викликали лікувати звірів в Африку. Не встигну повернутися, щоб привітати вас зі святом. (Лікар Айболить).
- Не приїду, не можу знайти свій золотий ключик. (Буратіно).
- Збирався до вас у гості та зламався пропелер. (Карлсон).
- Прибути на свято не можу – обївся меду. (Вінні Пух).
Вчитель: - Сміх продовжує життя людини. Послухайте смішинку.
Микола-першокласник
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книги, ручку, зошит, гумку,
М'яч, перо, граблі, подушку,
На обід м'яку пампушку,
Два ведмедики, лопату,
Білочку руду хвостату,
Лук і стріли, і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще стільця, стола і парту,
Ще й географічну карту.
Трактора, машину, мило.
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола дума думку –
Чи усе поклав у сумку?
Я маленький хлопчик, бо зросту не маю,
Йду до школи вчитись, старших поважаю.
Коли моя вчителька щось мене питатиме,
Враз відповідатиму, навіть не чекатиму.
Вчитель: - На нашому святі не менше за дітей хвилюються їх рідні.
Що ж пообіцяють наші першокласники, щоб мами і тати не хвилювались.
- Обіцяєм не лінитись, добросовісно учитись.
Рано з сонечком вставати, щоб у школу не проспати. - Хе хвилюйтесь, мама й тато, будем знати ми багато.
Ми ж бо вас не підведем – в школу з радістю підем. - Я вчитись хочу дуже-дуже,
хоч знаю – це нелегка справа
Та… Трохи мама допоможе,
а дещо пригадає бабця. - Вчитись будемо сумлінно
І поводитись відмінно,
Щоб батьки могли радіти,
Що такі в них гарні діти.
4. Народження нової родини.
Вчитель: - Сьогодні я господиня, а ви мої гості, а завтра ви будете повноцінними
господарями класу. Що означає бути господарем? (Слідкувати за чистотою в класі,
доглядати за меблями, за квітами, а також жити дружно зі своєю сім'єю). Якщо ми будемо
жити дружно, допомагати один одному, любити і поважати, то і в нашій країні буде мир і
спокій. Тому, що ми є маленькою частинкою нашої великої країни.
— Ось погляньте на карту України – це карта нашої Батьківщини. Це Герб нашої держави, це наш жовто – синій Прапор. У кожному куточку України – живуть родини, батьки і діти, бабусі і дідусі у місті чи в селі, але всі ми живемо в одній державі – в Україні, яка є для всіх нас єдиною. Україна – це наш рідний батьківський край, і ми несемо в собі його культуру, звичаї, традиції, його пісні і вірші, вбираємо в свою душу рідні серцю краєвиди. (Презентація «Краєвиди мого краю»). Хіба може душа бути байдужою до цієї краси? Звичайно, ні. Ми повинні берегти і примножувати красу нашого краю.
Україна переживає важкі часи. Тому, що в деяких містах йдуть бойові дії. Дітки не пішли до школи, тому, що навколо стріляють. І у мене є мрія, щоб швидше настав мир, татусі, дідусі вернулися з війни і діти пішли в школу. Я думаю цього хочуть всі люди нашої країни. Якщо загадати бажання і дуже-дуже вірити в це бажання, то воно здійсниться.
Давайте, діти, загадаємо, щоб був мир в нашій країні.
Це серце України ( на дошці велике червоне серце). Давайте його наповнимо нашими маленькими сердечками, щоб воно завжди билося і наша країна жила і процвітала (діти накладають свої маленькі червоні сердечка).
Життя кожної людини схоже на джерело. Від сьогодні в шкільній родині з'явилося нове джерело життя 1-А класу.
З чистого аркуша паперу народжується картина, з чистого листа розпочинається і життя класу. Нове джерело поповнило бурхливу річку життя нашої школи. Яким буде джерельце – залежить від вас. На протязі довгих шкільних років кожен з вас буде давати йому життєву силу – своїми стараннями і успіхами.
— А тепер усі встаньте і візьміться за руки, щоб утворився віночок. Віднині, діти, ми одна дружна сім’я. Тому жити треба у мирі й злагоді, заступатися одне за одного, дружити, ділити з усіма радість і смуток, щоб наше шкільне життя було цікаве і змістовне, насичене хорошими вчинками і цікавими подіями. (Діти стають у коло і беруться за руки. Говорять слова за вчителем.)
Ми усі – одна сім’я,
Неповторні – ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити.
Бо життя – це диво – казка!
В ньому є любов і ласка!
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
(Під музику діти водять танок і повторюють ці слова).
Ми усі – одна сім’я,
Неповторні – ти і я!
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити.
Бо життя – це диво – казка!
В ньому є любов і ласка!
Ми прийшли у світ, щоб жити
Й на Землі добро творити!
(Під музику діти водять танок і повторюють ці слова).
Хай життя нашого класу, який щойно народився завжди б’ється чистою джерельною водою. Успіхів вам і натхнення на цікавих шкільних стежках.
Дякую всім за роботу!
Немає коментарів:
Дописати коментар