Тема: Сонце та його значення для життя на Землі.
Мета: формувати учнів уявлення про Сонце,про значення сонячного світла і тепла для рослин, тварин,людини; показати значення Сонця в житті тварин і рослин, розкрити значення сонячного світла і тепла в житті людини,сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу, виховувати любов до природи.
Хід уроку
І Організаційний момент.
ІІ Фенологічні спостереження .
- Яка зараз пора року?Які число і місяць?Який сьогодні день?Чи був вітер , коли ви йшли до школи?Чи були опади?Який стан неба?
ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку.
Відгадайте загадку:
Торох, торох, розсипався горох
Почало світати-нема що збирати.( зорі на небі)
- Справді на вечірньому небі ми бачимо багато зірок. А як тільки починає світати - вони зникають.
- А чи є зорі, які світять вдень? Як ви думаєте?
- Є одна зірка, яка не схожа на інші, і ми бачимо її не вночі, а вдень. А яка це зірка дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки:
- Вдень у небі сіяє
А ввечері край неба зникає.(сонце)
Отже, гостем нашого уроку буде сонечко.
- Сьогодні я розповім вам про Сонце та його значення для життя на Землі.
ІV. Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу.
1.Бесіда
- Пригадайте, що належить до неживої природи?
- До якої природи належить Сонце?
2. «Асоціативний кущ»
На дошці — велике сонечко. Діти називають слова, що асоціюються з сонечком (наприклад: тепло, світло, життя, краса, радість).
— Сонце — джерело життя на нашій планеті. Життя на Землі неможливе без енергії сонячних променів.
3.Бесіда
- Розкажіть про Сонце.
- Якої воно форми?Якого кольору? (Жовтого,але іноді буває червоного).Яке воно? (Яскраве, сліпуче). Коли сонце дужче гріє: опівдні, вранці чи ввечері?Чи видно сонце, коли небо затягнуте хмарами? Якщо небо закрито хмарами чи світить воно? У яку пору року Сонце гріє найтепліше?
4.Відео із розповіддю вчителя.
1) Сонце – зірка (1 слайд)
Сонце – Найближча до Землі зоря, тому ми бачимо її як велику яскраву кулю. Вона складається з газу і випромінює багато тепла і світла. Без нього ми просто не можемо жити, бо якщо Сонце зникне, то все живе на Землі загине, буде завжди ніч, все замерзне, Земля вкриється товстим шаром криги.
Сонце в багато разів більше за нашу планету Земля. А здається зовсім маленьким. Як ви вважаєте чому? ( тому,що відстань до нього дуже велика).
2) Хвилинка – цікавинка. (2 слайд)
- Доїхати до Сонця на поїзді життя не вистачить, а промінчик сонця доходить до Землі за 8 хвилин.
До місяця мандрівник пішки дійшов би за 40 років, а до Сонця - за 15 тисяч років.
3) Сонце і рослини.(3-4 слайд)
— Сонце дуже потрібне рослинам.
Сонце дає світло і тепло, яке необхідне для життя рослин. Завдяки сонечку зеленіють листочки у рослин, зявляються квіти, достигають плоди, проростає насіння. Узимку рослини сплять.
Рослини жити без сонячного світла не можуть.
У природі все починається з Сонця, що послало на вологу землю свої золоті теплі промені й пробудило до життя всі травички, билинки, кущики і дерева. Під цим ласкавим теплом і світлом на чистому повітрі вони виросли і дали їжу всім рослиноїдним тваринам. Ті, у свою чергу, дали їжу для дрібних хижаків, якими живляться великі за розмірами хижі звірі й птахи.
4) Сонце і тварини.(5-6 слайд)
Сонце зігріває й освітлює Землю. Завдяки цьому тварини бачать навколишній світ.
А чи потрібне сонечко тим тваринам, у яких немає очей. Наприклад, кротику.( Так, бо йому потрібне тепло, також він харчується рослинами, яким потрібне світло і тепло)
Сонячні промені допомагають виробляти в тілі тварин дуже корисні речовини вітаміни. Люблять сонячне тепло і світло і комахи,і змії і ящірки. Вони стають рухливими і швидкими.
Он на камені лежить ящірка. Тіло розпластала, лапки широко розставила, очі замружила. Вона нещодавно опритомніла від зимівлі в земляній норці. Опритомніла і вибралася погрітися на сонечко. Зігріється ящірка, зробиться швидкою і рухливою, і візьметься за полювання.
- Щойно прогріється земля, витягує борсучиха усіх своїх дитинчат на сонечко. Борсучата на галявинці деякий час вовтузяться і засинають, пригріті сонцем. Тільки потягне свіжий вітерець, починають незадоволено повискувати. Мати-борсучиха затягує всіх в нору. Вітер стихне, знову у борсучихи робота: борсучат по одному за комір витягувати на галявинку.
Отже,тваринам потрібне Сонце.
5. Фізкультхвилинка.(7 слайд)
Встало вранці ясне сонце
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися
За промінчики взялися.
Будем дружно присідати
Сонечко розвеселяти.
Встали - сіли, встали – сіли
Бачите,як звеселили.
6) Сонце і людина.(8-9 слайд)
Завдяки сонячному світлу і теплу людина пізнає навколишній світ, комфортно себе почуває , вирощує рослини, доглядає за рослинами, виконує різну роботу, милується природою і отримує задоволення від життя. Давайте підсумуємо свої спостереження.
Висновок. Життя на Землі без Сонця неможливе: якщо перестане світити Сонце, то зелені рослини загинуть, адже вони не можуть жити без тепла і світла; тваринам і людям нічим буде харчуватися. Усе живе замерзне від нестерпної холоднечі.
7.Робота з підручником.
Послухайте віршик Ганни Чубач «Сонце». Поясніть,чому соснам буде сумно без сонця.
8.Робота в парах.
Разом з сусідом по парті розглянте фото. Розкажіть, хто не може жити без сонячного тепла і світла.
Сонце-це джерело……( світла і тепла)
А ще Сонце дає …….( життя)
VІ. Осмислення, узагальнення і систематизація знань.
1. Загадка
- Послухайте загадку і скажіть кого ще називають сонечком?
На сонечко я схожий
І сонечко люблю
До сонця повертаю
Голівоньку свою ( соняшник)
2.Ця червона намистинка
Має крильця у краплинках
Невеличка, гарна дуже
Упізнай її, мій друже,
На твою долонечку
Прилетіло…сонечко.
2. Інсценізація оповідання І. Прокопенка «Сонце, сонечко і соняшник».
Джміль: - Ж-ж-жарко. Ж-ж-жарко. Жорстоке сонце, жорстоке.
Сонце: - Я жорстоке? Кожний день я посилаю на землю промінець, щоб її зігріти і освітити, а він мене жорстоким називає. Не буду я більше цього робити. ( І заховалося за хмари).
Дерева: - Що робити? Що робити? Як без сонечка нам жити?
Сонце-жук: -Я тут, ось я.
Дерева: - Ти хто?
Сонечко-жук: - Я сонечко.
Дерева: -А ти можеш землю зігріти?
Сонечко-жук: - Ні.
Дерева: -А можеш зробити так, щоб черешні поспіли?
Сонечко-жук: -Ні.
Дерева: -А щоб люди засмагали?
Сонечко-жук: -Ні, я цього не вмію, я попелиць та інших шкідників знищую.
Дерева: - І на цьому тобі спасибі. (Вклоняються). Що нам робити? Що нам робити? Як без сонечка нам жити?
Соняшник: -Може я вам допоможу, адже я так схожий на сонечко?
Дерева: -А ти можеш землю зігріти?
Соняшник: - Ні.
Дерева: -А можеш зробити так, щоб черешні поспіли?
Соняшник: -Ні.
Дерева: -А щоб люди засмагали?
Соняшник: -Ні, я це не вмію. Я олією всіх годую.
Дерева: - І на цьому тобі спасибі. (Вклоняються). Що нам робити? Що нам робити? Як без сонечка нам жити?
Джміль: -Жаль, квіти пелюстки згорнули.
Дерева: - Жаль, а хто це сонце образив, хто жорстоким назвав.
Прийшов вітер, розігнав хмари, виглянуло сонечко і усміхнулось. Знову яскраво засвітило, квіти розпустили пелюстки, над ними загудів джміль.
Джміль: - Жарко, але не дуже, не дуже.
2. Робота в зошитах.
А зараз відкрийте свій зошит.
1).Подивіться і скажіть, які предмети подібні за формою до сонця і розфарбуйте їх.
2).Сонечко люблять усі – і дорослі, і малі, і рослини, і тварини. Часто ви зображуєте його на своїх малюнках усміхненим і ласкавим.
Подивіться в зошит і зобразіть, де потрібно сонечко. А чому з цієї сторони? (Бо всі рослини тягнуться до сонця)
3.Гра «Так чи не так»
А зараз перевіримо ваші знання:
- Сонце – це планета (не так)
- Сонце-має форму трикутника ( не так)
- Сонце - це зірка(так)
- Сонце належить до об’єктів живої природи. (ні)
- Сонце належить до об’єктів не живої природи.(так)
- Сонце дає тепло.(так)
- Без сонечка не буде життя. (так)
4. Виготовлення сонечка.
На уроці трудового навчання ви навчилися вирізали з паперу свої долоньки. Сьогодні вони нам допоможуть утворити сонечко.
А тепер нехай ця зірка зроблена з ваших долоньок зігріває нас у ці холодні осінні дні.
VІІ. Підсумок уроку.
- Що таке Сонце?
- Далеко чи близько воно від нас?
- Що Сонце дає людині?
How to get to Harrah's in New Jersey via bus and public
ВідповістиВидалити› harrahs-j › harrahs-j 2 days ago 충청남도 출장마사지 — 2 남원 출장마사지 days 익산 출장안마 ago Harrah's Atlantic City Hotel & 익산 출장마사지 Casino in Atlantic City is one of the most popular casinos in the United States. The casino is open daily 24 hours a day. 구미 출장샵